Як ми створили повнометражний фільм

Як ми створили повнометражний фільм

Як ми створили повнометражний фільм

1328

Лунає телефонний дзвінок: «Хочу, щоб ви відтворили мою історію, це можливо?». У відповідь Павло отримав впевнене «Так».

Уже тоді все розпочалось

Визначили – знімаємо повнометражний документальний фільм. Давайте трішки теорії. Документальний фільм – це фільм, в основі якого є зйомки реальних подій та осіб. Документалістика може мати різний характер та завдання, але виділяють наступні: хроніка, дослідження, засіб навчання та освіти, публіцистика. Чітко виокремлювати, мабуть, не варто, оскільки все між собою пов’язано. Так і в нашому фільмі, робити акцент на чомусь одному було не можливо, тому ми поєднали публіцистику, хроніку, дослідження та й засіб навчання (оскільки посил у фільмі звучав для майбутніх поколінь).

Як проходила робота над створенням документального фільму

Отже, після телефонної розмови із нашим замовником, ми домовились про зустріч. В результаті отримали всі потрібні архіви і повністю пірнули в життя наших героїв. Саму  історію розкривати тут ми не будемо, але етапами роботи поділимось.

Спершу найважливіше зрозуміти, що хоче замовник, вислухати і почути його! Адже крайнє слово все одно за ним і правки ніхто не відміняв. Тому, щоб уникнути подальших непорозумінь, краще одразу «на березі» все вирішити. Обговоривши всі деталі, ми вирушили далі – проводили зустрічі і підготовлювали до зйомок наших героїв. Із кожним було проведено 4-6-ти годинні розмови. Як гадаєте, для чого ці зустрічі, адже можна одразу в студії всіх записувати без попередньої зустрічі?

Поки Ви думаєте правильно ми вчинили чи ні, я поясню чому саме так. По перше, це психологія. При знайомстві і довгій розмові зникає відчуття дискомфорту, людина стає відвертою, а це, погодьтесь, саме те, що нам необхідно. Ми повинні розуміти, що люди, які наважились зніматись – не актори! А говорити на відверті теми не кожен зможе із найближчим другом, не те, що із продюсером та режисером. Тому ми обрали саме таку модель праці, на яку всі погодились. І знаєте, в якийсь момент приходить розуміння, що ти не просто член знімальною команди, а ти уже член тієї сім’ї, тієї історії. Адже в деяких моментах знаєш більше про всіх, ніж вони самі. І тут важливо не переходити межу між творчістю і якимись особистими цінностями. Скажу так, було важко, але ми дотримались цієї межі.

Коли у нас склалась повна картина із всіх пазлів даної історії, ми перенесли все на папір, розписали як бачимо, як показати та підсилити моменти емоційно із режисерської точки зору, та затвердили із замовником. Далі підготовка до знімального дня, і, відповідно, сам знімальний день. Камера, мотор, поїхали! Розпочали все фіксувати на камеру. На момент знімання ми були повністю в матеріалі і знали, що саме хочемо почути, і які емоції нам необхідні. Повторюсь, що герої – не актори! Але нам вдалось отримати всі ті емоції, які були так важливі для нас, і такі сокровенні для героїв.

Постпродакшн

Коли знімальні дні завершились, і у нас був весь готовий матеріал, розпочався постродакшн. П’ять жорстких дисків із матеріалами, безсонні ночі, сперечання в команді, і разом з тим, усмішки, творчість та задоволення.

Це був період в три місяці, коли ми не відчували і не знали, який на той момент був день, котра година і навіть який рік, ми знали лише нашу історію та наш дедлайн. Аби зняти рожеві окуляри, скажу так – все було далеко не просто, і це був, свого роду, випробувальний період для всіх. Але ми справились, і навіть більше. Коли бачиш результат,  і переглядаєш фільм разом із замовником, бачиш його щирі сльози, приходить розуміння, що все не даремно. І команда студії «L.A. production» справилась!

Ще один момент, якщо Ви наважились на зйомку повнометражного фільму, то моя Вам порада, як слід підготуйтесь! Звичайно, якщо є бажання отримати класний результат, за який не соромно. Якщо ж ні, ну тоді покладайте всі надії на режисера монтажу і фразу кіношників «на посте поправим». Це звичайно жарт, і, я вважаю, що це не професіонально. Але і таке трапляється.

Підсумую

Найбільше часу у всій цій затії займає препродакшн. Це період, за який ви повністю готуєтесь до зйомок: аналізуєте і вивчаєте архіви, хроніку, зустрічаєтесь із героями, створюєте довіру та відкритість, визначаєте місця зйомок, скільки часу необхідно для запису інтерв’ю із всіма героями, формуєте команду, визначаєте необхідну техніку і т.д. Етап продакшну пройде набагато спокійніше та якісніше, якщо ви віднесетесь із відповідальністю до препродакшну. Тоді на знімальній площадці все буде проходити тільки в задоволення. І, звичайно, постпродакшн. Він займає достатньо велику кількість часу. В залежності від кількості матеріалу і, знову ж таки, як ви підготуєтесь у препродакшні. Фінал. Зустріч із замовником. Його задоволений погляд. Він отримав те, що хотів, та навіть більше. Такий клієнт повертається до вас знову і знову, ви стаєте уже друзями.

І на останок, ми як завжди відкриті до співпраці над новими проєктами будь-якої складності. Залишайте свої заявки, і давайте створювати!