Що зазвичай спадає на думку при слові «аеро»? Польоти? Океани, острови? Шоколадний батончик з однойменною назвою? Так, усе це ми любимо. Однак сьогодні поговоримо про те, в чому ми ще й є безпосередніми професіоналами. Зйомка тих самих кадрів «з висоти пташиного польоту». Що ж це таке? Навіщо і коли виникло? Кому це так було потрібно? Та до чого тут трутні? Сьогодні пропонуємо дізнатись трішки більше про аерозйомку.
Аерозйомка передбачає знімання фото або відео з висоти. Мета різна – від розвідки до кіновиробництва. Перші спроби польотів з камерою зафіксовані на початку ХХ століття. Головна ціль – військова розвідка позицій противника. Однак такий спосіб документування значно відрізнявся від відомого сьогодні. Як правило, це були літаки, повітряні кулі, або дирижаблі в яких сиділа людина, оснащена величезним спеціалізованим фотоапаратом. Складність та дороговизна реалізації потребувала нових рішень. Тоді виникла так звана «пташина фотозйомка». Так, буквально – пташина. На поштового голуба кріпилась мініатюрна автоматична камера, що робила кадри з певним інтервалом. Саме цей винахід можна вважати прообразом сучасних «живих камер».
Із розвитком технологій, на заміну громіздким гелікоптерам та літакам, почали приходити «безпілотники». Одними з таких є квадрокоптери, або іншими словами – дрони (з англ. drone – трутень). Назвали їх так через журжання, яке асоціюється із трутнями.
Використання безпілотників з відеоапаратурою не лише створило революцію, а фактично заново винайшло аерозйомку. Сьогодні дрони використовуються в десятках різних сфер: журналістика, екологія, сільське господарство, картографія, рятувальні операції та навіть доставка. Проте нас цікавить «найсмачніше», найцікавіше те, що ми дійсно любимо – сфера фото- та відеовиробництва. Пропонуємо зупинитись тут трішки детальніше.
Кадри з дрона дають глядачу глибше розуміння того, що відбувається внизу – як дійсно, так і метафорично. В залежності від задачі, творчого задуму, такі кадри виконують різні цілі.
Наприклад, дають розуміння, де відбуватиметься дія, заявляють локацію:
кадр з фільму Joker (2019)
кадр з серіалу True Detective (2015)
Додають динаміки в кадрі:
Mission: Impossible – Rogue Nation (2015)
Interstellar (2014)
Показують масштаб, величність локації:
Sicario (2015)
Bohemian Rhapsody (2018)
Або ж — виконують будь-який інший творчий задум: фіксують дійсність під новим кутом, надають сцені додаткового сенсу, створюють ефект самотності героя.
Goldstone (2016)
Hell or High Water (2016)
Повітряні кадри допомагають режисерам і кінематографістам визначити та показати світ, в якому мешкають персонажі, що дає змогу краще розповісти історію. Кадри з повітря несуть, подекуди, навіть більший вплив на глядача, ніж звичайні кадри з землі. Вони підкреслюють настрій та розкривають ідею, позначають акценти. Допомагають краще ввести в контекст, передати атмосферу або емоцію тієї чи іншої сцени.
Вони ефектні та естетично привабливі:
Обидва кадри зверху — з архіву автора
Instagram.com/mrkolosoff
Аерозйомка – сучасний та нетривіальний спосіб відтворення дійсності. Якщо Ви прагнете йти в ногу з часом та вражати свого глядача чи клієнта – аерозйомка це те, що потрібно. Звертайтесь – ми з радістю втілимо навіть найбожевільніші ідеї.
Автор: Антон Колосов